Propojení na Portál farmáře

Chovatelé se nás často ptají, jak vlastně funguje propojení aplikace Festada s Portálem farmáře a Stájovým registrem nebo jak si mají svá data z Portálu farmáře do aplikace nahrát. V tomto článku se společně podíváme na základní schéma propojení těchto databází a vysvětlíme si, co vše aplikace Festada dokáže.

Portál farmáře si můžeme velmi zjednodušeně představit jako jednotné sběrné místo, kde státní správa vede pro ni důležité údaje o chovech a kam jsou chovatelé povinni tyto informace zadávat. Prostřednictvím stájového registru je pro chovatele vytvořen přístup do této databáze, skrze který je možné data státní správě zasílat. 

Aplikace Festada je oproti tomu interní databáze chovatele, která do Portálu farmáře zasílá jen vybrané údaje o chovu a státní správa tak nemá žádný přístup k soukromým záznamům chovatele. Festada je tak vedle Stájového registru dalším způsobem, jakým lze do Portálu farmáře zasílat informace, avšak oproti  Stájovému registru je plně soukromá a nabízí další funkce důležité pro celkový management chovu.

na blog 13 1 w640

Jeden z velkých rozdílů mezi Festadou a Portálem farmáře nebo Stájovým registrem je jejich účel. Zatímco Portál farmáře je určen pro státní správu a kontrolu chovů, Festada je tady pro chovatele a nabízí jim nástroj pro vedení přehledné soukromé evidence. Státní správa data chovatelů zpracovává pro své vlastní účely a chovatel z nich nemá k dispozici žádný výstup, statistiku nebo meziroční přehledy. Oproti tomu Festada tato data dále zpracovává přímo pro potřeby chovatele.

A jaké jsou výhody propojení aplikace Festada s Portálem farmáře? Vzhledem k tomu, že v Portálu farmáře jsou o každém chovu vedeny alespoň základní informace, je možné při prvním spuštění aplikace Festada stáhnout všechna tato data z Portálu farmáře a na pár kliknutí si tak jednoduše založit své stádo. Již jednou zadaná data se tak chovateli zkopírují do Festady, kde s nimi může dále pracovat. Toto první propojení s Portálem farmáře není složité a v procesu zakládání stáda nalezete přehledný návod jak na to. Chovatelům také pomáháme s tímto krokem po telefonu a během pár minut společně propojení zvládáme.

na blog 14 1 w640

Jakmile má chovatel v aplikaci Festada nahrané své stádo z dat v Portálu farmáře, může již celou další evidenci vést přímo ve Festadě. Hlášení pohybů chovatel provede v záložce „Karta zvířete – pohyby“ kde stačí zadat datum a druh pohybu, vybrat provozovnu z nabízené seznamu. Tímto je celý pohyb zahlášen a automaticky je okamžitě propsán i do databáze Portálu farmáře. Pokud se pohyb zahlášen špatně nebo se chovatel splete, je možné pohyb smazat jedním kliknutím ve Festadě a smaže se tam ihned i záznam v Portálu farmáře. Přesně tak, není už potřeba posílat žádná opravná hlášení.

na blog 15 1 w640

Obdobně funguje také hlášení potomků. Při porodech si může chovatel ve Festadě pro své potřeby potomky označit dočasnými ušními známkami a pracovat s nimi, aniž by zatím cokoli hlásil státní správě. Až ve chvíli, kdy chovatel v aplikaci přiřadí konkrétnímu potomkovi oficiální ušní známku, která se mu nabídne z interního seznamu, je na Portál farmáře zahlášeno nové zvíře. Vše je opět automatické a není tak třeba hlásit zvíře ještě na Portál farmáře, jak byli chovatelé dosud zvyklí.

Propojení Festady s Portálem farmáře je oboustranné a je možné kdykoli provést synchronizaci obou databází. Pokud chovatel zahlásí nějaké pohyby do Portálu farmáře mimo Festadu, či zakoupí nějaká zvířata a prodávající mu je převede, na jedno kliknutí může uvést obě databáze do souladu a ve Festadě tyto pohyby ihned uvidí.

na blog 16 3 w640

Pokud máte k propojení Festady a Portálu farmáře jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám vše vysvětlíme. 

Už máte s Portálem farmáře propojené své stádo, které můžete v rámci zkušební verze evidovat s Festadou zdarma a nezávazně 15 dnů? 

Dovolená

 od 29.7. – 4.8. jsme na dovolené, zásilky budou odeslány 5.8.

Využijte slevu 5% na
VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY

kód FESTADA5